بسترهای نرم‌افزاری: چارچوب Redemption


بسترهای نرم‌افزاری: چارچوب Redemption
زیرساختی مدرن، انعطاف‌پذیر و قابل اتکا

گسترش روز افزون گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، ارائه دهندگان خدمات IT را وادار کرده نرم‌افزارها وابزارهایشان را با این دستگاه‌ها سازگار کرده و ابزارهای اختصاصی برای آنها ارائه دهند. آمارها نشان می‌دهد در حال حاضر (سال ۱۳۹۳) تعداد دارندگان گوشی‌های هوشمند از تعداد دارندگان کامپیوترهای PC (رومیزی و لپ تاپ) که ۲۰ درصد است عبور کرده و به میزان ۲۲ درصد رسیده است. یعنی در دنیا از هر ۱۰۰ نفر ۲۲ نفر دارای گوشی هوشمند هستند. این آمار در مورد تبلت ۶ درصد است. یعنی از هر ۱۰۰ نفر جمعیت دنیا ۶ نفر آنها دارای تبلت هستند. از آنجا که تبلت به شکل امروزی آن از سال ۱۳۸۹ رواج پیدا کرده آمار ۶ درصدی آن بسیار بالا محسوب می‌شود. همین آمارهاست که ضرورت توسعه نرم‌افزارهای ویژه تبلت و موبایل را نشان می‌دهد.

ویژگی‌های خاص تبلت و موبایل مثل قطع و وصلی‌ها مداوم اینترنت که ناشی از ماهیت سیار آن است، کم بودن پهنای باند قابل استفاده نسبت به PC و شبکه‌های متعارف، امکانات سخت‌افزاری شامل قدرت و سرعت محاسباتی CPU و میزان حافظه RAM و ذخیره‌سازی پایین‌تر، صفحه نمایش کوچک‌تر، محدودیت در ادوات ورودی (معمولاً دارای صفحه کلید فیزیکی نیستند)، استفاده از باتری با توان محدود به جای استفاده از برق AC، ویژگی‌های امنیتی خاص به علت عمومی بودن و کوچک بودن و… تولید نرم‌افزار برای آنها را به شکل خاصی در آورده و توسعه دهندگان را مجبور به استفاده از روش‌های جدید توسعه نرم‌افزار کرده است.

چارچوب Redemption در پاسخ به همین نیاز تولید شده است. این چارچوب نرم‌افزاری توسعه نرم‌افزار برای موبایل و تبلت را ساده‌تر و سریع‌تر می‌کند. Redemption بر اساس فناوری‌های HTML5 شامل Offline Working، Web SQL و…، کتابخانه‌های مدرن جاوا اسکریپتی، ASP.NET Web API، NoSql و… توسعه داده شده است.


نظرات مشتریان ما